Written by Ankara Halı Yıkama

Yorgan Yıkama

Firmaların Sunduğu Yorgan Yıkama İşlemleri ?

Günümüzde gelişen teknoloji ile artık insan hayatı her alanda daha da kolaylaştırılmaktadır. Bu sayede insanlar daha rahat bir hayat yaşayabilecek ve gerekli arta kalan zamanlarını ailesine veya çevresindekilerle geçirecektir. Her alanda gelişen bu teknoloji teknolojiden tutun iş hayatına, yemek yapmadan tutun kitap okumaya kadar hayatımızın içinde olmaktadır. Uygulanan ve gün geçtikçe gelişen teknolojilerden biride yorgan yıkama, elyaf yorgan yıkama, yün yorgan ve pamuklu yorgan yıkama gibi, özellikle bayanları zorlayan bu işleri kolaylaştırmıştır.

Son zamanlarda birçok halı,kilim yıkamacısı açılması ile bu işleri yapan bayanların rahat etmesi sağlanmıştır. Şimdilerde herkes halılarını, yorgan yıkama işlerini hatta elyaf yorgan, yün yorgan, pamuklu yorgan yıkama işlerinin açılan bu yıkama firmalarına vermektedir. Ayrıca firmalar tarafından verilen hizmet oldukça iyi durumdadır. Anlaşılan şirketler halılarını,kilimler veya yorgan çeşitleri evinizden almaya gelerek yıkama ve kurutma işlemlerinden sonra tekrar kılıflı şekilde evlerinize getirmektedir.

Yorgan Çeşitlerinin Yıkanması:

Kullanılan yorgan çeşitleri gün geçtikçe kirlenmekte ve temizlenmesi, kış aylarında kurutulması, zor bir işlemdir. Anlaşılan yıkama firması evlerde kullanılan bu denli her çeşitte ki ürünü evlerden almakta, ilk işlem olarak kirlerin yumuşatılmasını sağlamaktadırlar. Daha sonra ki işlemlerde ise var olan kirlere uygun temizleme yöntemini uygulayarak o kirlerden kurtulması sağlanır.

Endüstri tipi olarak adlandırılan çamaşır makinelerinde yapılan yorgan yıkama ve temizlenen bu ürünlere toz bulaşması olmaması için tamamen kapalı olan mekanlarda yapılmış kurutma odalarında kurutulur ve nem alma odalarında ise tam anlamıyla nemden arındırılarak ambalajlanır ve sahiplerine getirilir.

Yün Yorgan:

Bu özelliklerde ki yorganlar en kolay temizlenen ürünler arasında bulunmaktadır. Makineler atılan yün yorgan kullanılan özel deterjanlar ile beraber belli bir süre yıkanır ve daha sonra kurutma işlemine başlatılır. Yorganlarda ortak özelliklerden birisi de iyi kurumaları olmaktadır.

Pamuk Yorganlar:

Firmalar tarafından pamuklu yorganlar en çok dikkat edilen özelliklerde ki yorgandır. Kirlerinden arındırılacak olan pamuklu yorgan yıkama işlemlerinde makinelerde hassas olarak yıkması gerçekleştirilir. Pamuklu yorgan yıkama işlemlerinden sonra içerisinde bulunan pamuk kuruması önemli bir durum olduğundan özel kapalı mekanlarda kurutma odalarında bekletilir ve nem arındırıcı odalarda tamamen kurutulur. Kontrolü sağlanan bu ürünler öylece sahiplerine gönderilmektedir.

Elyaf Yorgan:

Kirlerinden arındırılmak için getirilen bu yorganlar ilk önce kirlerinden arındırılmak için kirlerin ne denli olduğu tespit edilir. Daha sonra elyaf yorgan yıkama işlemine başlanır ve kurutma işlemleri yine özenle yapılmaktadır.

Ekonomik yönden de zaman yönünden de uygun olması bu yıkama şirketlerine yorgan ve ürünleri göndermek daha mantıklı olabilmektedir.

Yorgan Yıkama; Ankara Yorgan Yıkama firmasında elyaf yorgan, yün yorgan, pamuklu yorgan ve saten yorganlar , Ankara Yorgan Yıkama firması, özel yorgan yıkama,
0552 331 11 22